Alpakoterapia

7 czerwca w przedszkolu mieliśmy puszystych gości. Karol i Perła są motywatorem do podejmowania przez dzieci działań, oddziałują na sferę psychiczną, fizyczną, społeczną, intelektualną oraz emocjonalną. Alpakoterapia to metoda wspomagająca, wzmacniająca efektywność terapii, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem są odpowiednio wybrane i wyszkolone alpaki, zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę.

Leśna kąpiel – MAMY

Korzystając z pięknej pogody, zaprosiliśmy nasze wyjątkowe mamy na wyprawę do lasu. Przewodniczką oraz prowadzącą leśną kąpiel była  pani Marta Cichowska – Napiórkowska. Mamy uczestniczyły w treningu uważności, pobudzały zmysły, regenerowały siły i relaksowały się. Na koniec pani Hanna Sagała psycholog opowiedziała o technikach radzenia sobie ze stresem i konieczności … Continued