Sensoplastyka® to  plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci i młodzieży. Sensoplastyka®, czyli plastyka sensoryczna wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:

•   ​​​​węchu
  •   wzroku
  •   dotyku
  •   słuchu
  •   smaku

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy  i syntezy w umyśle  małego i starszego dziecka.

Sensoplastyka

Zimowa Sensoplastyka – 30 stycznia 2023 r.

Zima w tym roku nie przypomina typowej zimowej pogody. Brakuje nam bieli, którą powinna obfitować, szklistych tafli lodu czy lekkości padającego śniegu. Dlatego ostatnia SENSOPLASTYKA ® miała przenieść nas w zimowy klimat. Produktami spożywczymi użytymi do pracy była masa z krochmalu, kefir, mąka oraz ryż.
Dzieci podczas zajęć aktywizowały swoje małe dłonie i paluszki. Rozwijały swoją wyobraźnie i kreatywność łącząc składniki. Chętnie także tworzyły kule przypominające śnieżki.

Czarodziejska Sensoplastyka®

Kolejne spotkanie na zajęciach Sensoplastyka® za nami. Tym razem zamieniły się w plastycznych czarodziejów i wyczarowali farby z produktów spożywczych, którymi stworzyli abstrakcyjne dzieła. Ale to stanowczo za mało dla naszych artystów!

To dzieci nadają przebieg tym zajęciom, a my opiekunowie, podążamy za ich inicjatywą. Dlatego dalej zabawa w ugotowanych produktach spożywczych: kasza gryczana, kasza jaglana, ryż, makaron.

Tego dnia było bardzo wesoło, kolorowo i mega sensorycznie :)!

SENSOPLASTYKA®, ZABAWA W MAKARONACH

Sensoplastyka® to wspaniały sposób aby angażować wszystkie zmysły. Dzieci z KOLOROWEGO PRZEDSZKOLA pobudzały swój wzrok, słuch, węch oraz dotyk podczas zabaw z kolorowym makaronem.

Doskonale została także aktywizowana dziecięca wyobraźnia podczas tworzenia makaronowych potraw a małe rączki poprawiały swoją sprawność podczas chwytania, przekładani, rozgniatania makaronu. Poza wieloma aspektami terapeutycznymi był to także czas który dostarczył wielu pozytywnych emocji.