Alpakoterapia – maj 2023 r.

Alpakoterapia – 3 marca 2023 r.

Alpakoterapia w przedszkolu – podczas zajęć dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta.

Z radością karmiły alpaki marchewkami

Alpakoterapia – 13 stycznia 2023 r.

Zajęcia Alpakoterapii – 10 listopada 2022 r.

9 września 2022 r.

Rok szkolny 2021/2022

7 czerwca w przedszkolu, w ramach alpakoterapii ponownie gościliśmy alpaki- Karola i Perłę.

Karol i Perła są motywatorem do podejmowania przez dzieci działań, oddziałują na sferę psychiczną, fizyczną, społeczną, intelektualną oraz emocjonalną.

Alpakoterapia to metoda wspomagająca, wzmacniająca efektywność terapii, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem są odpowiednio wybrane i wyszkolone alpaki, zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę.

7 czerwca 2022 r.

16 maja odwiedzili nas puszyści terapeuci.

16 maja 2022 r.

Spotkanie z alpakami – 6 marca 2020 r.

Alpakoterapia – 13 grudnia 2019 r.

Alpakoterapia – 11 października 2019 r.

13.09.2019 r. odbyło się niezwykłe spotkanie z Alpakami Karolem i Perłą.
Sam wygląd alpak wzbudził sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci  nie miały problemów, aby je pogłaskać czy przytulić. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Największą rolę odegrał tu dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja i powoduje rozluźnienie.

To niezwykłe spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości. Bardzo dziękujemy za wizytę Pani Natalii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.