Mała motoryka – grudzień 2019 r.

– pobudzanie rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej i sprawności chwytania

Terapia Ręki ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

Ale przede wszystkim służy do osiągnięcia samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego.

Robimy pranie – listopad 2019 r.

Zabawa angażująca funkcje manualne:

– usprawnianie funkcji ręki: form chwytu, precyzji

– kształtowanie myślenia

– wspomaganie rozwoju mowy

– pobudzanie do pozytywnych emocji: radości, spontaniczności w wyrażaniu uczuć

– budowanie poczucia sprawstwa i motywacji do własnej aktywności dziecka

– uspołecznianie – rozwijanie chęci do współpracy, naśladownictwa,

– zabawa tematyczna – podejmowanie ról społecznych

Ubieramy się ciepło – listopad 2019 r.

Staramy się przedszkolakom tłumaczyć konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku.
Wdrażamy do samodzielnego określania pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla jesieni, w połączeniu ze stosownym ubieraniem się „Jest już zimno – ubieramy się ciepło”.
Bardzo podobała się dzieciom zabawa „Jaka to część garderoby” – rozpoznawały i nazywały ubrania. Segregowały ubrania na te, które nosi się latem i te, które zakładamy kiedy na dworze jest zimno.

Mali patrioci – listopad 2019 r.

Staramy się kształtować postawy patriotyczne, rozwijać poczucie tożsamości narodowej.
Wzbudzamy zainteresowanie historią Polski oraz kształtujemy szacunek do symboli narodowych.

Wrzesień 2019 r – Górski kamyk