Program dla szkół

W „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce w roku szkolnym 2019/2020 realizowany jest „Program dla szkół” finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego. Uczniowie w ramach programu bezpłatnie otrzymują owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Cała społeczność szkolna propaguje ideę zdrowego stylu życia, w tym odżywiania.

Dlatego też w I półroczu zorganizowano zajęcia, na których uczniowie Oddziału Nr 1 „Kolorowej Szkoły” przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania się. Ułożyli uproszczoną piramidę żywienia, a także wykonali plakat. Dopełnieniem dyskusji na temat zdrowej diety było przygotowanie przez nich owocowego deseru na bazie produktów mlecznych. Oczywiście swojej obszernej wiedzy nasi uczniowie nie mogli zatrzymać tylko i wyłącznie dla siebie. Postanowili zatem edukować swoich młodszych kolegów i koleżanki z „Kolorowego Przedszkola”. Przedstawili im zasady zdrowego odżywiania się, wspólnie wykonali plakat o owocach, a także poczęstowali smakowitym deserem. Udowodnili, że może być smacznie, zdrowo i koleżeńsko.

I półrocze roku szkolnego 2019/2020